Klinika o izbjegličkom pravu UNHCR: Studentima dodijeljeni sertifikati

Studentima treće godine studija, koji su uspješno završili Pravnu kliniku o izbjegličkom pravu, u okviru predmeta Međunarodno pravo ljudskih prava, uručeni su sertifikati UNHCR-a.

Dodjela sertifikata održana je u Svečanoj sali Pravnog fakulteta, 19. juna 2023. godine, uoči Svjetskog dana izbjeglica.

Nakon pozdravne riječi doc. dr Marine Jovićević, na dodjeli je govorio šef Kancelarije UNHCR u Crnoj Gori gdin Žan-Iv Bušardi, koji je potom i uručio sertifikate studentima. Ispred UNHCR-a uručenju su prisustvovali i gdin Slobodan Raščanin i gdin Ivan Đurković, predavači Klinike o izbjegličkom pravu.

Ovom prilikom, UNHCR je nagradio tri studenta Klinike koji su izabrani kao najuspješniji: Kristinu Janković, Anastasiju Musić i Damira Bećirovića.

Ovogodišnja generacija je šesnaesta generacija studenata Pravnog fakulteta koja je pohađala Kliniku o izbjegličkom pravu.