Održano takmičenje u govorništvu na temu "Femicid kao najbrutalnija posljedica stereotipa i mizoginije"

U organizaciji ELSA Montenegro i Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, 25. oktobra 2023. godine održano je takmičenje u govorništvu na temu “Femicid kao najbrutalnija posljedica stereotipa i mizoginije”. Na takmičenju je govorilo devet učesnika/ca koji su prezentovali svoje autorske govore na zadatu temu.

Prvo mjesto osvojila je studentkinja master studija Psihologije na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore - Tijana Draganić. Drugo mjesto pripalo je studentkinji master studija Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore - Tijani Stojanović, dok je treće mjesto osvojila studentkinja treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore - Andrijana Ašanin.

Stručni žiri činile su: sutkinja Osnovnog suda u Podgorici - Jelena Anđelić, saradnica u nastavi na Pravnom fakultetu Univerziteta Crne Gore - mr Milena Aćimić Remiković i rukovoditeljka Centra za ljudska prava - dr Ljiljana Jovanović.