Snažan protest protiv mizoginih napada na članicu kolektiva Draginju Vuksanović Stanković

Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore iskazuje snažan protest i oštru osudu protiv posljednjih okrutnih i retrogradnih migozinih napada koje trpe istaknute žene crnogorske naučne i političke scene, u prvom redu i članica kolektiva Pravnog fakulteta, Draginja Vuksanović Stanković.

Primitivni akti omalovažanja na osnovu pola, kakvim svjedočimo posljednjih dana, ne smiju naći mjesta u sadržajima koji čine javni, kao ni privatni prostor. Pravni fakultet se snažno zalaže za jače, vidljivije i sigurnije učešće žena u svim oblicima društvenog rada i djelovanja.