Na Kopaoničkoj školi prirodnog prava - Slobodan Perović predstavljena četvorotomna knjiga akademika Zorana Rašovića "Knjaz Nikola i Valtazar Bogišić"

Na Kopaoničkoj školi prirodnog prava - Slobodan Perović predstavljena četvorotomna knjiga akademika Zorana Rašovića  "Knjaz Nikola i Valtazar Bogišić"

Na Kopaoničkoj školi prirodnog prava - Slobodan Perović predstavljena četvorotomna knjiga akademika Zorana Rašovića  "Knjaz Nikola i Valtazar Bogišić"

Akademik i redovni profesor Pravnog fakulteta, Zoran Rašović, učestvovao je na 36. susretu Kopaoničke škole prirodnog prava - "Slobodan Perović" gdje je promovisano četvorotomno djelo čiji je autor, ,,Knjaz Nikola i Valtazar Bogišić’’, a koje je Udruženje pravnika Crne Gore izdalo krajem 2021. godine.

Na promociji knjige govorili su predsjednica Kopaoničke škole, prof. dr Jelena S. Perović Vujačić, redovni član Akademije nauka i umjetnosti Sjeverne Makedonije, Vlado Kambovski, redovni profesor Pravnog fakulteta Univerziteta Trento u Italiji, prof. dr Gian Antonio Benacchio, redovni profesor Pravnog fakulteta u Banjoj Luci, prof. dr Nikola Mojović, advokat iz Skoplja, Nikola Janićević i dekanka Pravnog fakutleta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Aneta Spaić. Na kraju programa prisutnima se obratio i akademik Zoran Rašović.

Kopaonička škola prirodnog prava - "Slobodan Perović" se održava u prisustvu više stotina pravnika iz Srbije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Bosne i Hercegovine, kao i gostiju iz Italije, Njemačke, Argentine i Australije.

Image

Prvi dio