Povodom 90 godina od osnivanja održana Skupština Udruženja pravnika Crne Gore

Na Pravnom fakultetu održana je Skupština Udruženja pravnika Crne Gore, u okviru programa obilježavanja 90 godina od osnivanja najstarije asocijacije crnogorskih pravnika.

Skupštinom Udruženja, koju čine 35 članova iz reda profesora, sudija, advokata i drugih uglednih pravnika, predsjedavala je prof. dr Vesna Ratković.

Skupština je pored radnog dijela i izbora organa Udruženja imala i svečani dio u okviru kojeg je uručena nagrada Udruženja "Akademik Mijat Šuković" redovnom profesoru Pravnog fakulteta dr Nebojši Vučiniću, koja se dodjeljuje jednom u pet godina za izuzetan doprinos pravnoj nauci, etici i kulturi.

U ime Odbora za dodjelu nagrade izbor kandidata obrazložio je akademik Zoran Rašović, raniji dobitnik ovog prestižnog priznanja.

U radnom dijelu Skupštine izvršen je izbor novih organa Udruženja pravnika za naredni četvorogodišnji period.

Za predsjednika Udruženja pravnika Crne Gore izabran je prof. dr Branislav Radulović univerzitetski profesor, senator DRI i glavni i odgovorni urednik "Pravnog zbornika", koji se u svom obraćanju Skupštini zahvalio na povjerenju i podsjetio na osnivanje, trajanje i rezultate Udruženja od osnivanja 1933. do 2023. godine.

Za potpredsjednike Udruženja izabrane su prof. dr Maja Kostić - Mandić redovni profesor na Pravnom fakultetu UCG, Senka Danilović sutkinja Višeg suda u Podgorici i advokatica Ana Stanković - Mugoša.

U novi saziv Upravnog odbora izabrani su prof. dr Gordana Paović - Jeknić, Desanka Lopičić, Vidak Latković, Valentina Pavličić prof. dr Vesna Simović- Zvicer, Pavle Radovanović, prof dr Miloš Vukčević, Ibrahim Smailović i Ivan Medenica.

U Senat Udruženja, koji je savjetodavno tijelo Udruženja broji 11 članova izabrani su: akademik Zoran Rašović,  mr Emilija Durutović, prof. dr Ivana Jelić, Stanko Marić, Šućko Baković, prof. dr Djordje Blažić, Anton Markić, dr Čedomir Bogićević, Borjanka Zogović, prof. dr Milan Marković i prof. dr Nebojša Vučinić.

Učesnicima Skupštine uručena je i Bibliografija "Pravnog zbornika" 1933 - 2023, objavljena u prilog obilježavanja jubileja - 90 godina od osnivanja Udruženja pravnika Crne Gore.