Pravni fakultet, 13.04.2017

Memorandum o saradnji Vrhovnog suda Crne Gore i Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore

Predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore, Vesna Medenica i dekan Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr. Velimir Rakočević u petak 18. novembra potpisali su Memorandum o saradnji.

Svrha Memoranduma je uspostavljanje saradnje,  tokom koje će Vrhovni sud omogućiti studentima Pravnog fakulteta da obavljaju stručnu praksu u osnovnim ili višim sudovima  radi njihovog stručnog usavršavanja i sticanja praktičnih vještina.

Uspostavljanjem saradnje, obezbijediće se učešće sudija Vrhovnog suda u nastavi na osnovnim i postdiplomskim studijama, dok će profesori Pravnog fakulteta učestvovati u programima permanentnog obrazovanja sudija, kao i u Centru za obuku u sudstvu i državnom tužilaštvu.