Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore proslavio 45 godina rada

Povodom 45 godina postojanja Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore upriličio je svečanost kojoj su prisustvovali
najznačajniji predstavnici države, kao i eminentne ličnosti pravne nauke i struke iz zemlje i inostranstva.

Na svečanosti je prikazan film o Fakultetu i prisutnima uručeni Monografija i Zbornik Pravnog fakulteta štampani u čast ovog velikog jubileja.

Tom prilikom je dodijeljena Dekanova nagrada najboljim studentima, kako slijedi:

Najboljim studentima II i III godine studija prava u Bijelom Polju Mariji Vujičić i Veliboru Kovačeviću, nagrade je uručio predsjednik Skupštine opštine Bijelo Polje Džemal Ljušković.

Najboljim studentima II godine Pravnog fakulteta u Podgorici Ani Bogavac i Miljanu Raičeviću, nagrade su dodijelili Zoran Radović, predsjednik Osnovnog suda u Podgorici i Boris Savić, predsjednik Višeg suda u Podgorici

Najboljim studentima III godine Pravnog fakulteta u Podgorici Vesni Radović, Filipu Vukovići i Mileni Radonjić, nagrade su dodijelili prof. dr Velimir Rakočević, dekan, Branka Lakočević, predsjednica Upravnog suda i Draguljub Drašković, predsjednik Ustavnog suda Crne Gore.

Najboljim studentima Specijalističkih studija Pravnog fakulteta u Podgorici Luki Veljoviću, Milošu Rajkoviću, Kseniji Korać, Ani Pavlović i Sanji Raković, nagrade je uručila predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica.

Najboljem diplomiranom studentu studijskog programa Bezbjednost i kriminalistika Stefanu Saviću, nagradu je dodijelio Vrhovni državni tužilac Ivica Stanković

Najboljem diplomiranom studentu studijskog programa Pravne nauke Marku Mišniću, nagradu je dodijelio predsjednik Vlade Crne Gore Duško Marković.

Predsjednik Advokatske komore Crne Gore Zdravko Begović, dodijelio je nagradu najboljem studentu osnovnih studija prava Luki Veljoviću.