Studenti Pomorskog fakulteta Kotor na jednodnevnom krstarenju školskim brodom Jadran

Studenti Pomorskog fakulteta Kotor i profesori doc. dr Stevan Kordić, mr Draško Kovač i upravitelj stroja Đorđe Nedeljkov u saradnji sa Mornaricom Vojske Crne Gore, danas su bili na jednodnevnom krstarenju školskim brodom "Jadran" u barskom akvatorijumu.

Studenti su obišli brod "Jadran" i za njih su organizovane različite praktične vježbe iz oblasti nautike, brodomašinstva i pomorske elektrotehnike. Između ostalog, imali su priliku da se upoznaju sa mašinskim prostorom, kormilarnicom, opremom koja se koristi u navigaciji, sredstvima za spašavanje, nacrtom broda, kao i da vježbaju ucrtavanje pozicije na papirnoj karti.

Podsjetimo, školski brod "Jadran" izgrađen je u Hamburgu 1933. godine i ove godine proslavlja 90. rođendan, a nalazi se u sastavu Mornarice Vojske Crne Gore i namijenjen je za obuku oficira, podoficira studenata i učenika.
Ovom prilikom se zahvaljujemo komandantu i posadi skolskog broda "Jadran" na gostoprimstvu, iskrenom zalaganju i pomoći da se praktična nastava uspješno realizuje.