Social Impact Award (SIA) radionice

Koristimo priliku da Vas informišemo i pozovemo na tri jednodnevna događaja - Social Impact Award (SIA) radionice, od kojih se jedna realizuje u Kotoru, u srijedu 13. aprila na Fakultetu za turizam i hotelijerstvo.

Opština Kotor jedna je od lokalnih samouprava koja pruža podršku projektu Social Impact Award, a koji u Crnoj Gori sprovodi NVO Centar za omladinsku edukaciju.

Prva tri jednodnevna događaja će se održati od 12. do 14. aprila, a dobrodošli su svi mladi ljudi sa željom da razvijaju svoje ideje.

Prva radionica - "Generisanje ideja" ima za cilj edukaciju mladih ljudi o društvenom preduzetništvu i pruža praktična znanja kako kreirati ideje za rješavanje društvenih izazova, a učesnici će imati priliku da se međusobno upoznaju i razmijene iskustva.
Predavač je Ilija Kaluđerović, izvršni direktor NEST Coworking u Podgorici.

Druga radionica - "Modelovanje uticaja" se bavi pitanjima društvenih inovacija, društvenog uticaja i koji su mogući načini da se on postigne.
Predavač je mr Radivoje Drobnjak, programski menadžer Naučno tehnološkog parka Crne Gore.

Treća radionica - "Laboratorija ideja" pomaže učesnicima da struktuiraju svoje ideje i definišu sve neophodne korake za društveni projekat. Učesnici će zajedno sa predavačem razvijati grube start-up ideje u održive poslovne modele.

Prijave za radionice su moguće putem linka https://forms.gle/Gc7AKap9nrQh51ya7 , a raspored radionica je sledeći:

12. april – Akademija znanja, Budva (17:30-19:30)

13. april – Fakultet za turizam i hotelijerstvo, Kotor (17:30-19:30)

14. april – Opštinska sala, Bar (17:30-19:30)

Naime, Social Impact Award (SIA) je najveći evropski program podrške društvenom preduzetništvu mladih, koji je 2009. godine pokrenut od strane Impact Hub-a i Univerziteta za ekonomiju i biznis u Beču, u partnerstvu sa Erste Fondacijom.
Projekat je namijenjen mladima koji žele da razvijaju društveno preduzetništvo u zemlji i svijetu, steknu znanja i vještine i umreže se sa biznis zajednicom, kako bi svoju ideju uspješno sproveli u djelo.
Tri pobjednička tima odabrana od strane stručnog žirija očekuje početni kapital za realizaciju ideje u iznosu od po 1.500 eura, kao i prilika da stečena znanja i vještine predstave na internacionalnom SIA Samitu, koji se ove godine održava u Beču, a okupiće najbolje timove sa tri kontinenta (Evropa, Azija i Afrika).

Pozivamo sve mlade ljude starosne dobi od 15 do 30 godina, koji žive u južnoj regiji Crne Gore da se prijave i prisustvuju edukativnim radionicama, u okviru kojih će dobiti neophodnu edukaciju, alate i kontakte, na osnovu kojih mogu započeti proces kreiranja ideja i učestvovati u Javnom pozivu za najbolje ideje, za koji je omogućen nagradni fond od 6.000 eura.