Nastavnici Građevinskog fakulteta predavači u Inženjerskoj školi nauke

Treću godinu za redom, udruženje mladih inženjera  "Korak sa naukom" organizovalo je Inženjersku školu nauke u Pljevljima. Grupa od 30 odabranih srednjoškolaca iz Crne Gore i regiona imala je priliku da kroz predavanja i praktične radionice zaviri u svijet inženjerstva tokom trajanja škole.

Među predavačima bili su po prvi put i nastavnici Građevinskog fakulteta, doc. dr Marija Jevrić i mr Mladen Gogić.

Oni su polaznike škole upoznali sa procesom realizacije modernih građevinskih objekata i ulogom koju u tom procesu mogu imati različite inženjerske discipline. Sa naglaskom na nove tehnike projektovanja i tehnologije izgradnje, Mladen Gogić je govorio o modernim željeznicama, a Marija Jevrić o primjeni geometrijskih površi u savremenom graditeljstvu.