Učešće Građevinskog fakulteta na konferenciji u Tirani

Građevinski fakultet Politehničkog Univerziteta Tirana i Građevinski fakultet Univerziteta u Prištini su bili domaćini druge Međunarodne konferencije o građevinarstvu – ICCE 2023 koja je održana od 18. do 20. maja u Tirani. Konferencija je okupila brojne stručnjake iz zemalja Evrope i svijeta.

Na pomenutoj konferenciji učestvovali su predstavnici Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, prof. dr Marina Rakočević, docent dr Marija Jevrić i saradnik u nastavi Olga Ćalasan, koji su izlagali radove:

• Marina Rakočević i Ivan Mrdak, “Evaluation of seismic response of frame structure designed in accordance with Eurocode 8”;
  • Ivana Ćipranić, Marija Jevrić, Milena Ostojić i Olga Ćalasan, “The possibility of collecting historical data on the consequences of floods in Montenegro”;
  • Marija Jevrić, Ivana Ćipranić, Olga Ćalasan, Milena Ostojić, “Key challenges and future directions toward sustainable waste management in Montenegro”.