Mini konferencija o zemljotresnom inženjerstvu sa gostujućim predavačima sa IZIIS-a

Mini konferencija o zemljotresnom inženjerstvu sa gostujućim predavačima sa <span class="CyrLatIgnore">IZIIS-a</span>

Mini konferencija pod nazivom “Zemljotresno inženjerstvo - iskustva i novi izazovi” (eng: Earthquake engineering - experiences and new challenges) biće održana 16. juna. 2023. godine na Građevinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore (Sala 105), sa početkom u 9 časova.

Cilj konferencije je da se kroz obilježavanje 44. godine od katastrofalnog zemljotresa koji je zadesio Crnu Goru 1979. godine prezentuju naučne aktivnosti, dostignuća, iskustva i novi izazovi u oblasti zemljotresnog inženjerstva. Konferencija će biti realizovana uz podršku predavača sa Instituta za zemljotresno inženjerstvo i inženjersku seizmologiju – IZIIS  Univerziteta Sv. Kiril i Metodij iz Skoplja.

Pozivamo studente i nastavnike i saradnike Građevinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i ostalu zainteresovanu naučnu javnost da uzmu učešće u ovom događaju.

Agenda događaja nalazi se u prilogu.