Projekat REM-MTF

Projekat za institucionalno unapređenje: „Reforma studijskih programa na MTF-u u skladu sa potrebama modernog obrazovanja u oblasti tehnologija, materijala i zaštite životne sredine“ (Reform of the study programmes at MTF in line with the needs of Modern Education in the field of technologies, materials and environmental protection -REM-MTF)  finansira se u okviru projekta „Visoko obrazovanje i istraživanje za inovacije i konkurentnost“ („INVO“), iz sredstava zajma Međunarodne banke za obnovu i razvoj. Nakon niza aktivnosti na koncipiranju novih nastavnih planova na svim studijskim programima, u koje su bili uključeni međunarodni eksperti, potencijalni poslodavci, stručna javnost i predstavnici studenata, u toku su zavšne aktivnosti na realizaciji projekta.

U okviru predviđenog budžeta od 39000 e, u kome je Metalurško -tehnološki fakultet participirao 10% iz sopstvenih sredstava, osim navedenih stavki, izvržena je nabavka IT opreme u vrijednosti  21000 e, što će doprinijeti poboljšanju infrastrukturne opremljenosti za izvođenje nastave. U narednom periodu, do kraja realizacije projekta (10.07.2017.), saglasno ugovoru sa firmom Strana knjiga-Nikšić, kompletiraće se nabavka stručne literature (30 naslova renomiranih inostranih izdavača).