Sigurnost i bezbjednost na prvom mjestu!

U Centru za obuku pomoraca Pomorskog fakulteta Kotor, prva grupa polaznika u ovoj godini upravo je završila takozvani “paket osnovnih obuka”. Ovaj set obuka preduslov su za polaganje ispita u Lučkoj kapetaniji i sticanje osnovnih ovlašćenja, a time i za početak pomorske karijere i dobijanje prvog posla na brodu. Centar za obuku pomoraca u okviru Fakulteta funkcioniše preko dvije decenije i kontinuirano radi na poboljšanju kvaliteta usluga. Između ostalog, novine su i aktivnosti vezane za pisanje biografije (CV), pripremu dokumentacije i simulaciju intervjua, odnosno razgovora za posao.

O tome koliko je važno postići prvi pozitivan utisak kod budućeg poslodavca, kao i o značaju osnovnih obuka koje podrazumijevaju bazična znanja o sigurnosti i bezbjednosti na brodu, govorio je i instruktor Centra, mr Igor Petrović, kapetan duge plovidbe, u Emisiji za pomorce koja je emitovana u subotu, 12. februara 2022. godine.

Gostujući u istoj emisiji Radija Crne Gore, polaznici osnovnih obuka Ivan Bratić, Goran Drapić, Janko Kovrlija i Radovan Radović imali su priliku da iznesu i svoje utiske.

Snimak emisije dostupan na: