Studijski program

Tip studija: Akademske
Finansiranje: B
Ishodi učenja:

Po završetku jednogodišnjih Specijalističkih studija geografije, student će biti osposobljen da:

• Aktivno sudjeluje u nastavni proces osnovnog i srednjeg obrazovanja, kroz prenos geografskih znanja starijim razredima osnovne škole i u srednjoj školi.
  • Upotrebljava saznanja iz prirodno, regionalno i društveno geografskih nauka i prenosi ih na logičan, sistematičan, postupan i razumljiv način učenicima, odnosno primjenjuje ih u daljem radu.
  • Primjenjuje stečena saznanja i vještine za rad u drugim institucijama, kao što su: organi Uprave, Lokalne samouprave, Zavod za statistiku, Nacionalni parkovi, Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju, ustanovama koje se bave urbanizmom i projektovanjem, itd.
  • Razvija kompetencije za cjeloživotno učenje kod sebe i budućih učenika.
  • Vrednuje didaktičko-metodičku teoriju i praksu uzimajući u obzir relevantne kriterijume i projektuje istraživanja iz geografskih nauka.