Innovation Brokering Event u organizaciji Interreg ADRION projekta ARIEL

U ponedjeljak, 28.01.2019. u Institutu za biologiju mora Univerziteta Crne Gore održaće se Innovation Brokering Event u organizaciji Interreg ADRION projekta „Promovisanje transnacionalne mreže za mali obalni ribolov i akvakulturu u Jadransko-jonskoj makroregiji“ — ARIEL (Promoting small scale fisheries and aquaculture transnational networking in Adriatic-Ionian macroregion — ARIEL).

Innovation Brokering Event je sastanak u kome će učesnici biti okupljeni u manje, tematske grupe prema svom specifičnom interesu, kako bi se pronašlo brzo i prikladno rješenje za zadatu problematiku koje se može primijeniti u praksi. U svakoj radnoj grupi će se, uz podršku naučne zajednice i moderatora obraditi problematika pronalaženja tehnoloških i ne-tehnoloških rješenja. Inovacijski stručni sastanak olakšaće prijenos istraživanja i razvoja u konkretne i izvodive akcije za učesnike u malom obalnom ribolovu i akvakulturi.  Na kraju, zamišljeno je da sami učesnici predlože pilot-aktivnosti u akvakulturi i malom obalnom ribolovu kojima bi se testirati predložena inovativna rješenja na brodovima, odnosno uzgajalištima zainteresiranih operatera. Primjena i usvajanje dostupnih inovacija u obalnom ribolovu i akvakulturi podsticaće i uspostavljanje ARIEL platforme koja pomaže svim zainteresiranim stranama u umrežavanju i pronalaženju odgovarajućih partnera kod uvođenja inovativnih ideja, a ujedno nudi rješenje tokom projekta i nakon njegovog završetka, uz trajnu razmjenu znanja i transnacionalnu saradnju među akterima.