Održana završna konferencija ARIEL Interreg ADRION projekta

Image

Završna konferencija ARIEL  Interreg ADRION projekta „Promovisanje transnacionalne mreže za mali obalni ribolov i akvakulturu u Jadransko-jonskoj makroregiji“ – ARIEL održana je 30. novembra 2020. Zbog pandemije COVID-19, konferencija je održana pute platforme Zoom. Domaćin konferencije je Regija Zapadna Grčka (Region of Western Greece), a učestvovali su predstavnici svih partnera na projektu. Institut za biologiju mora predstavio je pilot-akcije koje su sprovedene u okviru projekta u saradnji sa lokalnim ribarima i marikulturistima: upotreba uređaja za odbijanje delfina (dolphin dissuasive device), Imagetzv. „pingera“, u saradnji sa partnerima iz Hrvatske i Italije; konstrukcija i analiza ulova i prilova trostrukih mreža stajaćica za ulov tigrastog gambora (Penaeus kerathurus) i eksperimentalni uzgoj sunđera žuta sumporača (Aplysina aerophoba). Partneri na projektu zadovoljni su rezultatima ostvarenim na projektu i kontaktima ostvarenim tokom njegovog trajanja, te su najavili prijavu novog projekta u nekom narednom pozivu.