Enciklopedija o Jadranskom moru objavljena od strane Springer izdavača

Saradnici  Instituta za biologiju mora, UCG dr Aleksandar Joksimović i dr Mirko Đurović u saradnji sa Moskovskim univerzitetom SJU Wite, objavili su Enciklopediju Jadranskog mora.

Ova knjigImagea odnosi se na Jadransko more, koje je dio Mediterana. Sadrži 700 članaka o hidrografskim i geografskim objektima, hidrološkim karakteristikama i biološkim resursima, kao i administrativno-teritorijalnim jedinicama jadranskih zemalja, ukratko opisujući značajne prirodne objekte poput ostrva, poluostrva, zaliva, rijeka, planina i njihovih geografskih posebnosti. Takođe pokriva ekonomiju, kulturu i istoriju, gradove, luke, međunarodne sporazume, istraživačke institucije i aktivnosti izvrsnih naučnika, istraživača i putnika. Na kraju, daje hronologiju glavnih istorijskih događaja koji su postali značajni orijentiri u istoriji otkrića i istraživanja Jadranskog mora, od 625. prije Nove ere do danas.

U prilici smo da najavimo i još dvije vrijedne publikacije koje su u pripremi za štampu od strane istog izdavača:

1. The Adriatic Montenegrin coast: Marine Biodiversity
  2. The Adriatic Montenegrin coast: Marine Chemistry Pollution