Otvoren još jedan Kongres računovođa i revizora Crne Gore u organizaciji ISRCG i Ekonomskog fakulteta

Tradicionalni međunarodni kongres računovođa i revizora Crne Gore, šesnaesti po redu, otvoren je danas u Budvi. Veliki broj učesnika okupila je aktuelna tema - finansijsko-računovodstvene inovacije u funkciji pouzdanog finansijskog izvještavanja. Kongres organizuje Institut sertifikovanih računovođa Crne Gore uz pomoć partnera, među kojima se tradicionalno godinama unazad ističe Ekonomski fakultet Univerziteta Crne Gore.

Povodom otvaranja Kongresa, prodekan za naučnoistraživački rad i odnos sa biznis zajednicom na Ekonomskom fakultetu, prof.dr Mijat Jocović, je podsjetio na dugogodišnju uspješnu saradnju Instituta i Fakulteta: “Saradnja koju imamo sa Institutom realizovana je kroz različite aktivnosti – partnersku organizaciju događaja poput ovog danas, tematskih okruglih stolova, nagrađivanja naših najboljih studenata,  radionica i obuka za studente Ekonomskog fakulteta u cilju njihovog dodatnog usavršavanja i pripreme za tržište rada. Ovu saradnju često ističemo kao primjer kako je potrebno da izgleda saradnja nauke i struke, u koju svi ulažemo naše najbolje resurse – znanje i iskustvo. Zato smo posebno ponosni na činjenicu da smo u prethodnim godinama iznjedrili veliki broj studenata osposobljenih za obavljanje poslova u računovodstvu i reviziji koji će nesumnjivo svojim radom i zalaganjem doprinijeti kvalitetu ove struke.“

Povodom otvaranja šesnaestog Međunarodnog kongres računovođa i revizora Crne Gore, uvodne riječi su imali i: prof. dr Vinko Nikić – Predsjednik Upravnog odbora ISRCG, mr Milojko Spaić – Ministar finansija i socijalnog staranja, mr Aleksandar Damjanović – Direktor Uprave prihoda i carina Crne Gore, Vladimir Joković – Predsjednik Odbora za ekonomiju, finansije i budžet – Skupština Crne Gore i Kevin Dancey – Glavni izvršni direktor Međunarodne federacije računovođa(IFAC).

Kao i prethodnih godina, među predavačima i moderatorima Kongresa su bili i profesori Ekonomskog fakulteta. Prof. dr Milan Lakićević je održao predavanje na temu „Nove bilansne šeme: korak naprijed ili dva koraka nazad” a prof. dr Ana Lalević Filipović je održala predavanje „Menadžment računovodstvene inovacije – koliko su kompanije u Crnoj Gori spremne?“. Učesnici Kongresa bili su još i prof. dr Anđelko Lojpur, prof. dr Milijana Novović Burić, prof. dr Vladimir Kašćelan, doc. dr Saša Vujošević, mr Milica Vukčević i mr Jovana Racković.