Biblioteka Ekonomskog fakulteta ponovo otvorena za studente

Uvažene koleginice i kolege,

Obavještavamo vas da su, nakon pauze u radu uzrokovane mjerama za suzbijanje širenja pandemije Kovid – 19, čitaonica i kompjuterska sala u okviru Biblioteke Ekonomskog fakulteta ponovo otvorene  za studente prema sljedećem rasporedu:

Biblioteka:  ponedjeljak - petak od 10:00 do 20:45 h.

Čitaonica:   ponedjeljak - petak od 08:30 – 20:45 h

subota  09:30 – 14:45 h.

Biblioteka Ekonomskog fakulteta raspolaže sa približno 50.000 inventarnih jedinica knjižnog fonda. Povećanju fonda doprinosi stalna nabavka nove literature po izboru nastavnika, saradnika i studenata Fakulteta. Veliku olakšicu prilikom korištenja bibliotečkog fonda predstavlja efikasan način njegove obrade, mnoštvo raznovrsnih kataloga i drugih informacionih instrumenata. Korisnicima interneta omogućeno je elektronsko pretraživanje raznovrsnih baza podataka.

Biblioteka, koja se nalazi u prizemlju zgrade Fakulteta,  posjeduje čitaonicu sa 52 mjesta i 10 računara, depo knjiga i depo časopisa. Fondove biblioteke može koristiti nastavno-naučno osoblje i studenti svih fakultetskih jedinica Univerziteta Crne Gore.