Predavanje profesorice Men u okviru Erasmus+ projekta danas u 17:00h

Gostujuće online predavanje profesorice Jing Men na temu: ”The nature of the EU-China relations” biće održano u sklopu Erasmus+ projekta Jean Monnet Centar izvrsnosti, biće održano danas, sa početkom u 17 časova.

Prof. Men je bila predsjedavajuća Baillet Latour za odnose Evropske unije i Kine i direktor Istraživačkog centra EU-Kina u Odeljenju za međunarodne odnose EU i studije diplomatije na Evropskom koledžu. Radila je u školi stranih jezika na Tehničkom univerzitetu Dalian. Doktorirala je političke nauke na Vrije Universiteit Brussel.

Njeno istraživanje i predavanje usredsređeno je na odnose između EU i Kine, kao i na kinesku spoljnu politiku.

Predavanje je namijenjeno studentima master studija u okviru predmeta Globalizacija i ekonomska politka.