Okrugli sto sa visokim zvanicama na temu globalne konkurencije sjutra na Ekonomskom fakultetu

Poštovane koleginice i kolege,

Pozivamo vas na okrugli sto pod nazivom Global competition challenges facing single market and its implications for the Western Balkans" koji će biti održan u petak, 3. juna u 11h u sali “Mediteran”.

Okrugli sto će biti organizovan u okviru Erasmus + projekta pod nazivom Jean Monnet Centar izvrsnosti: The Challenges of the Enlargement Policy: EU versus China’s diplomacy in Western Balkans, koji je Ekonomski fakultet dobio u okviru Erasmus+ programa za period 2020-2023, a čiji je rukovodilac prof. dr Danijela Jaćimović.

Nakon uvodnog obraćanja dekana Ekonomskog fakulteta, prof. dr Mijata Jocovića, uslijediće okrugli sto koji će biti realizovan u dvije tematske sesije.

Prvom sesijom pod nazivom How might the economic criteria, as an integral part of the “fundamentals’ cluster”, speed up the EU accession negotiations in the region? moderiraće prof. dr Nikola Milović, dok će učesnici biti:

NJ.E. Kristijan Timonije, ambasador Francuske u Crnoj Gori;

Dr Jovana Marović, potpredsjednica Vlade za spoljnu politiku, evropske integracije i regionalnu saradnju  i ministarka evropskih poslova;

Prof. dr Mojmir Mrak, profesor Univerziteta u Ljubljani.

Drugom sesijom pod nazivom The challenges and opportunities for the Western Balkans that have emerged from the last crisis moderiraće prof. dr Danijela Jaćimović a učesnici će biti:

NJ.E. Džudi Rajzing Rajnke, ambasadorka Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori;

Mr Aleksandar Damjanović, ministar finansija u Vladi Crne Gore;

Goran Đurović, ministar ekonomskog razvoja i turizma u Vladi Crne Gore;

Mr Jakov MILATOVIĆ, bivši ministar ekonomskog razvoja u Vladi Crne Gore;

Stevan Đurić, student Ekonomskog fakulteta.

Tokom treće sesije uslijediće diskusija, nakon čega će čast da zatvori događaj pripasti studentkinji Ekonomskog fakulteta, Dženani Đurković.

U prilogu možete pronaći detaljnu agendu događaja.

Za prisutne je obezbijeđen simultani prevod.

Dobro došli!