Zastava Ekonomskog fakulteta na vrhu Ararata

Zastava Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore našla se na vrhu Ararata, u Turskoj. Po programu Balkanske planinarske unije (BMU) u Turskoj je, od 27. avgusta do 1. septembra, izvedena međunarodna planinarska ekspedicija „BMU Ararat 2022 Expedition“.

Domaćin je bila Turska planinarska federacija, koja već tradicionalno krajem avgusta organizuje „Victory climb to Mount Agri“.

Uspon na vrh Ararata (5.137 metara) uspješno je izveden 30. avgusta u ranim jutarnjim satima.

"Na vrhu mitske planine, zajedno sa planinarima iz ostalih balkanskih zemalja, stajali su predstavnici Crne Gore prof. dr Dragan Bulatović, predsjednik, i prof. dr Saša Popović, član Upravnog odbora Planinarskog saveza Crne Gore", saopštili su iz Planinarskog saveza Crne Gore.