Na III Međunarodnoj interkatedarskoj konferenciji prezentovana dva rada sa Ekonomskog fakulteta UCG

Na III Međunarodnoj interkatedarskoj konferenciji "Oblikovanje post-COVID svijeta – izazovi za ekonomsku teoriju i politiku“  koja se održava na Ekonomskom fakultetu u Beogradu u organizaciji Katedre za ekonomsku analizu i politiku, prezentovana su dva rada sa Ekonomskog fakulteta u Podgorici i to: „Analiza ključnih indikatora crnogorske ekonomije tokom COVID-19 krize“ autora prof. dr Milivoja Radovića, Nemanje Popovića, docent dr Jovana Đuraškovića, docent dr Milene Radonjić i Marine Božović, i „Izdaci za istraživanje i razvoj i njihov uticaj na ekonomske performanse zemalja Zapadnog Balkana“ autora prof. dr Nikole Milovića i mr Nikole Martinovića.

Ovo je bila prilika da se razmijene mišljenja i realizuje saradnja u pravcu organizacije Interkatedarske konferencije iz oblasti ekonomske analize i politike na Ekonomskom fakultetu u Podgorici. Takođe, profesori Ekonomskog fakulteta učestvuju na Međunarodnoj konferenciji Digitalizacija i održivost Novo okruženje za ekonomiju i poslovanje koja se organizuje povodom proslave 85. godina Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

(Eng. naziv konferencije Shaping Post-COVID World – Challenges for Economic Theory and Policy)

(Eng. naziv prvog rada Analysis of key indicators of the Montenegrin economy during the Covid-19 crisis)

(Eng. naziv drugog rada Research and Development expenditure and its impact on economic performances of WB countries)

(Eng. naziv druge konferencije Digitalization and Sustainability New Environment for Economics and Business)