Okrugli sto na temu: Ekonomsko državljanstvo kao privredni i ekonomski interes Crne Gore? 17. oktobra

Poštovane koleginice i kolege,

Pozivamo vas na okrugli sto u organizaciji Katedre za ekonomsku analizu i politiku na Ekonomskom fakultetu na temu:

Ekonomsko državljanstvo kao privredni i ekonomski interes Crne Gore?

Okrugli sto će biti održan u ponedjeljak, 17. oktobra 2022. godine u 11:00h u sali Mediteran.

Pozdravni govor: prof. dr Mijat Jocović, dekan Ekonomskog fakulteta UCG,

Moderator: prof. dr Nikola Milović, rukovodilac Katedre za ekonomsku analizu i politiku,

Panelisti:

• Goran Đurović, ministar ekonomskog razvoja i turizma,
  • Aleksandar Damjanović, ministar finansija,
  • Mladen Grgić, direktor Agencije za investicije Crne Gore.

Program ekonomskog državljanstva koji je Vlada Crne Gore sprovodila od januara 2019, biće okončan 31. decembra 2022. godine. Učesnici okruglog stola pružiće osvrt na efikasnost sprovođenja programa, njegove efekte na javne finansije, na ukupnu privredu sa akcentom na razvojne projekte u oblasti turizma, ali i na put integracije Crne Gore u EU.

Na okruglom stolu će, pored respektabilnih panelista, učestvovati i predstavnici opština, zainteresovanih kompanija koje imaju projekte u programu ekonomskog državljanstva, kompanije agenti za posredovanje, kao i profesori, saradnici i studenti Ekonomskog fakulteta.

Dobro došli!