Saradnja Ekonomskog fakulteta i ANO u organizaciji Dana osiguranja 25. novembra

Višegodišnja uspješna saradnja Ekonomskog fakulteta sa Agencijom za nadzor osiguranja biće dodatno podstaknuta Sporazumom o saradnji koji su danas potpisali dekan prof. dr Mijat Jocović i predsjednik Savjeta ANO Uroš Andrijašević.

Fakultet sa najdužom tradicijom u Crnoj Gori i Agencija kao regulatorni organ, čiji je osnovni cilj zaštita interesa osiguranika i drugih korisnika osiguranja, biće organizatori Dana osiguranja 25. novembra na Ekonomskom fakultetu. Događaj će okupiti najistaknutije predstavnike struke sa crnogorskog tržišta osiguranja, regulatora, strukovna udruženja kao i predstavnike akademske zajednice i studente, u cilju afiramcije djelatnosti osiguranja.

Memorandumom o saradnji predviđeno je da Fakultet i ANO, na principima partnerstva, transparentnosti, odgovornosti i međusobnog informisanja, sarađuju i u organizaciji praktičnih predavanja na Fakultetu, praktične edukacije studenata u Agenciji, kao i u brojnim drugim projektima.