Međunarodni dan studenata u znaku kulturno-edukativnog programa The UniverCity 2

Povodom obilježavanja 17. novembra - Međunarodnog dana studenata, KRŠ Produkcija u saradnji sa NVO Studentski kulturni centar i Studentskim parlamentom Univerziteta Crne Gore organizuje bogat kulturno-edukativni program pod nazivom The UniverCity 2.

Ovogodišnji program trajaće u periodu od 15. do 19. novembra i podijeljen je u četiri segmenta.

Manifestacija će započeti 15. novembra otvaranjem izložbe regionalnih referentnih umjetnika na polju grafičkog dizajna u holu Elektrotehničkog fakulteta UCG, koju organizuju u saradnji sa Centrom savremene umjetnosti Crne Gore, a svoje radove  ljubiteljima umjetnosti predstaviti će Floating Bastard (BG), Braća Burazeri/Dechko Tzar (BG) i Nikša Vukša - NVAtelier (ST).

Edukativni segment programa pratiće serija od pet masterclass predavanja koji će se održati 16. i 17. novembra u multimedijalnoj sali CKZ Ribnica.

U okviru masterclass predavanja svi zainteresovani će imati priliku da potpuno besplatno čuju dizajnere Floating Bastard, Braća Burazeri/Dechko Tzar  i Nikša Vukša - NVAtelier, koji su svoje radove predstavili na likovnom dijelu programa. Pored njih, na predavanjima će govoriti i Miloš Ekić i Antonije Živković (pRodaKŠn) i Nikola Delibašić Lado Raičković (Electronic Music Production).

Besplatni dio programa završavamo tribinom na temu "Nelagodnost u kulturi - Kako alternativno djelovati kada sistem ne prepoznaje važnost umjetničkog stvaralaštva i nezavisne produkcije". Tribinu će moderirati Brano Mandić, a gostovaće producentkinja Ana Janković i vizuelni umjetnik Srđa Dragović.

Muzički dio programa će se realizovati za vikend: 18. i 19. novembra.

Prve večeri muzičkog programa, 18. novembra, u dvorani Univerziteta Crne Gore, publika će imati priliku da uživa u produkciji svjetski poznatih imena elektronske muzike - Jimi Jules i Gerd Janson, uz tradicionalnu lokalnu podršku  - Cule B2B Sen Oliver.

Zatvaranje festivala realizovaće se naredne večeri u holu zgrade ETF-a, gdje će za 500 ljubitelja elektronskog zvuka muziku servirati Paramida koja dolazi iz Berlina - evropske underground prijestonice, dok će DJ pult sa njom u toku večeri dijeliti i domaći artisti - GileRZ, Zael, Marko Milosavljević i Mili Sefić.