Okrugli sto o energetici u petak - 16. decembra u podne

Uvažavajući činjenicu da je uloga Ekonomskog fakulteta, kao prvog fakulteta u Crnoj Gori sa tradicijom dužom od šest decenija, da osim obrazovanja savremenih ekonomista, omogući i prostor za javni diskurs na teme koje su značajne za razvoj našeg društva, pozivamo vas na okrugli sto na temu Ekonomsko-energetska održivost Crne Gore koji će biti održan u petak, 16. decembra 2022. godine u 12h na Ekonomskom fakultetu u sali Mediteran.

Moderator okruglog stola biće redovni profesor Ekonomskog fakulteta, prof. dr Milivoje Radović, dok će panelisti biti:

• dekan Elektrotehničkog fakulteta prof. dr Saša Mujović;
      • predsjednik UO EPCG Milutin Đukanović;
      • direktorka odjeljenja za ekonomsku regulaciju u Regulatornoj agenciji za energetiku Marija Vujović
      • saradnik u nastavi na Ekonomskom fakultetu dr Bojan Pejović.

Na okruglom stolu će biti riječi o važnim aspektima ekonomsko-energetske održivosti Crne Gore, sa posebnim osvrtom na vezu između održivog razvoja energetike i privrednog rasta u svjetlu aktuelnih energetskih izazova. Posebno će se razmotriti značaj obnovljivih energetskih izvora, i to sa stanovišta obezbjeđenja klimatski neutralne ekonomije, unapređenja sigurnosti energetskog sistema i dugoročno održivih ekonomskih politika. Učesnici će analizirati trenutnu energetsku krizu u svijetu, implikacije krize na ekonomiju Crne Gore i predložiti načine za njeno prevazilaženje.