Otvoren istraživački centar EKOFLAB na Ekonomskom fakultetu

U cilju podsticanja naučnoistraživačkog rada na Ekonomskom fakultetu je osnovan istraživački centar Ekoflab. Centar je, u potpunosti, tehnički opremljen za potrebe istraživačkog rada. Od alata su dostupni:

- Licencirani softveri za analizu i obradu podataka (SPSS i STATA) x 2;

- Grammarly Premium paket - alat za podršku u pripremi teksta na engleskom jeziku, sa mnoštvo dodatnih funkcija x 2;

- Plagiarism Checker X – softver za provjeru plagijata x 2;

- Zoom Business paket za održavanje online sastanaka - instaliran na smart TV-računaru.

Osim za potrebe naučnoistraživačkog rada, prostor je funkcionalan i za održavanje sastanaka do 12 osoba. Prostor će biti korišćen za naučne radionice i obuku akademskog osoblja, saradnika i studenata doktorskih studija, ali i kao hab za realizaciju novouspostavljenog programa stručne studentske prakse.