Dekan Jocović učestvovao na konferenciji “Synergies

Kreiranje startap fabrika u okviru fakulteta, jedan je od načina za podsticanje mladih ljudi da budu kreativni i svoje ideje pretoče u djelo, poruka je dekana Ekonomskog fakulteta prof. dr Mijata Jocovića na konferenciji pod nazivom “Synergies” iz serije “Digital Den connects”, u organizaciji Digital Den Hub-a. On je tom prilikom najavio i da će se takve fabrike ideja kasnije povezati sa mostom koji Digital Den gradi,a sa kojim Ekonomski fakultet intenzivno sarađuje.

Četvrta u nizu konferencija iz serije “Digital Den connects” pod nazivom “Synergies”, je okupila eksperte i fondove rizičnog kapitala iz Sjedinjenih Američkih Država (SAD) predstavnike Američke Ambasade u Crnoj Gori i crnogorske Vlade, biznis, startup i NVO zajednicu Crne Gore.

Skupu je prisustvovalo oko 100 zvaničnika, investitora, inovatora i predstavnika fondova rizičnog kapitala iz inostranstva.