Srednjoškolcima predstavljena ideja startup-a uoči takmičenja

"Moja zelena startap ideja" naziv je takmičenja koje će okupiti osam timova koje čine učenici Srednje ekonomske škole „Mirko Vešović“ iz Podgorice. Četvoročlani timovi imaju zadatak da pripreme prezentaciju startup ideje čija realizacija rješava određeni problem na lokalnom ili nacionalnom nivou – tj. predstavlja rješenje za jedan od navedenih ciljeva i potciljeva održivog razvoja (SDG ciljevi 4, 6, 9, 11, 12 i 16). Stručna komisija će 12. maja ocjenjivati prezentacione/pitching vještine timova, inovativnost startup ideje, ispunjenost konkretnog cilja održivog razvoja, profitabilnost startup-a, veličinu tržišta kao i povrat investicije.

Kako bi učenicima pomogli u razradi njihovih „zelenih ideja“, oni su danas bili gosti Ekonomskog fakulteta u okviru „Sustainability Week“-a, gdje su prisustvovali predavanju Darka Ivanovića iz Digital den hub-a. On je učenicima predstavio uzbudljiv put osnivanja i rasta Digital Den-a od ideje do globalnog tržišta inovacija i startapova, podstičući ih na taj način da budu inovativni, hrabri i istrajni na svom preduzetničkom putu.

Nakon završetka predavanja, timovi su dobili mentore sa Ekonomskog fakulteta, naše saradnike u nastavi, koji će im biti podrška u pripremi završnih prezentacija koje su zakazane za 12. maj.