In Memoriam: Docent dr Dragan Lajović

Navršava se deset godina od iznenadne smrti docent dr Dragana Lajovića, u tom trenutku dekana Ekonomskog fakulteta. Profesor Lajović je ostao upamćen generacijama studenata i kolega sa kojima je sarađivao po svom optimizmu, motivisanosti i entuzijazmu kojima ih je nadahnjivao.

Dragan Lajović je rođen 1965. godine u Podgorici. Diplomirao je 1990. godine na Ekonomskom fakultetu u Podgorici. Posdiplomske studije je završio na Ekonomskom fakultetu u Podgorici i magistrirao 1997. godine na temi “Uloga Fonda za razvoj Republike Crne Gore u podsticanju preduzetništva". Doktorsku disertaciju "Mogućnost razvoja investicionih fondova u našim uslovima", odbranio je na Ekonomskom fakultetu u Podgorici 2001. godine.

Autor je više knjiga i naučnih članaka iz oblasti biznisa i preduzetništva. Njegova poslednja knjiga, Biznis etika, u izdanju izdavačke kuće CID, posthumno je promovisana na Ekonomskom fakultetu 25. novembra 2013. godine.