Konkurs Univerziteta Renmin za master stipendije do 30. aprila

Posredstvom Ambasade Narodne Republike Kine u Crnoj Gori studentima Ekonomskog fakulteta omogućeno je da apliciraju za dobijanje stipendije za Master program savremenih kineskih studija (MCCS) na prestižnom kineskom Univerzitetu Renmin.

Univerzitetu Renmin istraživački orijentisan univerzitet koji se fokusira na humanističke i društvene nauke. Sa bogatim iskustvom u podučavanju i istraživanju i širokim vezama za međunarodnu akademsku razmjenu, MCCS pruža mogućnosti stranim studentima da upoznaju Kinu i kinesko društvo kroz nastavu, terensko proučavanje i razne akademske aktivnosti i očekuje da pripremi kompetentne diplomce koji doprinose miru i razvoju u svetu.

Rok za prijavu je 30. april 2024. godine, a više detalja možete naći u pozivu za konkurs ili putem mejla srsruc@ruc.edu.cn