Održivost u fokusu: Najbolji video radovi studenata sa Ekonomskog fakulteta

U sklopu Nedjelje održivosti koja se održava na Ekonomskom fakultetu, sa ponosom ističemo najbolje studentske radove, koji istražuju ključne aspekte održivog razvoja u kontekstu međunarodne ekonomije i spoljnotrgovinskog poslovanja. Kroz kreativne video zapise, naši studenti sa predmeta Međunarodna ekonomija i Spoljnotrgovinsko poslovanje, istražili su teme poput uloge međunarodne trgovine u podršci održivom razvoju, uticaju trgovinskih politika na životnu sredinu, doprinosu trgovine obnovljivim izvorima energije globalnoj održivosti, kao i dinamici zelene trgovine u svijetlu globalne konkurencije.Studenti sa predmeta Međunarodna ekonomija, Pavle Ljuljđuraj, Milica Žarić i Uroš Kovačević, dali su odgovor na pitanje „Kako trgovina obnovljivim izvorima energije može doprinijeti globalnoj održivosti?“

U svom radu, njihove kolege sa predmeta, Mirjana Lacmanović, Lejla Murić i Tarik Burović diskutovali su o temi “Kako trgovinske politike mogu podsticati ili ograničavati očuvanje životne sredine u međunarodnom kontekstu?“

Konačno, sa istog predmeta, Matija Petrić, Ognjen Tabaš i Đorđe Knežević objasnili su „Kako međunarodna trgovina može podržati održivi razvoj i smanjenje ekološkog otiska?”

Studenti sa predmeta Spoljnotrgovinsko poslovanje, Lidija Adrović, Lea Barić i Danilo Đurović su u svom radu opisali vezu između Zelene trgovine i globalne konkurencije.

Najbolji video sadržaji koje su kreirali naši studenti u okviru aktivnosti na predmetima predstavljaju izvanredan spoj teorijskih koncepata i praktičnih primjera, čime su demonstrirali razumijevanje aktuelnih tema. Ovde se ističe ne samo kreativnost i angažovanost naših studenata, već se naglašava i važnost interdisciplinarnog pristupa u rješavanju globalnih izazova.