Prijave za KAS stipendije do 10. juna

Njemačka Fondacija Konrad Adenauer (KAS) dodjeljuje stipendije za studijsku 2024/25. godinu društveno i politički angažovanim i nadarenim studentima završnih godina fakulteta, postdiplomcima i doktorandima koji studiraju u Crnoj Gori.

Pravo na stipendiju mogu ostvariti studenti od 3. godine studija (od septembra 2024. godine) kao i postdiplomci i doktorandi, na prosjekom na studijama najmanje 8.5. Neophodno je dobro znanje engleskog ili njemačkog jezika, a starosna granica kandidata je 30 godina. Kandidat ne smije biti u radnom odnosu.

Rok za podnošenje prijave je do 10. juna 2024. godine. Studenti koji budu izabrani u uži krug biće pozvani na razgovor (na crnogorskom i engleskom jeziku) sa članovima komisije za dodjelu stipendija.