Maturanti podgoričke Gimnazije u posjeti Ekonomskom fakultetu

Učenici završnog razreda najstarije gimnazije u Crnoj Gori prisustvovali su događaju pod nazivom „Dan otvorenih vrata“. Tom prilikom predstavnici uprave Fakulteta upoznali su đake sa istorijskom ulogom Ekonomskog fakulteta u razvoju nauke u našoj državi, ali i neprikosnovenim značajem u privrednom i društvenom napretku moderne Crne Gore.  Dekan, prof.dr Nikola Milović, istakao je da je pored prenošenja znanja na mlade ljude, uloga predavača na Fakultetu i ta da od njih stvori ljude, profesionalce i intelektualce, te naglasio: Poštujte i dobro raspolažite sopstvenim vremenom ali i vremenom drugih, jedino tako ćete postati profesionalci, dobri ekonomisti i uvaženi članovi društva”.

Prodekan za nastavu, prof.dr Boban Melović, predstavio je maturantima studijske programe koje mogu upisati, diplome koje će tako steći kao i moguću prohodnost na viši stepen studija, master odnosno doktorske studije.  Prodekan za naučnoistraživački rad i odnos sa biznis zajednicom, prof.dr Mijat Jocović, je istakao da je uspješna saradnja Fakulteta sa privrednim subjektima u Crnoj Gori rezultirala organizovanjem praktične nastave kod budućih poslodavaca, čime studenti pored teorijskih znanja stiču i vještine neophodne za zaposlenje. O razvijenoj međunarodnoj saradnji Ekonomskog fakulteta, koja se ogleda u mnoštvu sporazuma potpisanih sa prestižnim svjetskim univerzitetima na osnovu kojih oko 50 naših studenata godišnje provedu semestar ili cijelu studijsku godinu u inostranstvu, đacima koji su bili posebno zainteresovani za ovu temu govorio je prodekan za međunarodnu saradnju prof.dr  Saša Popović.

O mnogobrojnim aktivnostima u kojima studenti mogu učestvovati na Ekonomskom fakultetu a koje čine zanimljiv i bogat studentski život, od učestvovanja u humanitarnim akcijama, sportskim događajima do putovanja i zabave, ali i druženju ljubitelja rok muzike, maturantima su govorile njihove buduće kolege iz Saveza studenata, Vijeća studenata, Ekomena, Volonterskog kluba i Kluba poštovalaca Rock & Roll-a.