Maslina kao podsjećanje na priznanje nezavisnosti Crne Gore

U čast obilježavanja jubileja – 140 godina od priznanja nezavisnosti Crne Gore na Berlinskom kongresu, ispred Ekonomskog fakulteta  posađeno je drvo masline, simbolizujući mir i dugovječnost.

Dekan Ekonomskog fakulteta, prof. dr Nikola Milović je tim povodom istakao da je, osim obrazovanja stručnog kadra koji će upravljati crnogorskom ekonomijom u budućnosti, jednako važna uloga Fakulteta u očuvanju crnogorske tradicije i svega postignutog u prošlosti:

“Mladi ljudi koji svakodnevno ulaze na vrata Ekonomskog fakulteta moraju biti svjesni istorije svoje države i njenih tekovina, tek tada će biti u mogućnosti da daju puni doprinos njenom daljem demokratskom i dinamičnom privrednom razvoju“ – istakao je on.

140 godina od priznanja nezavisnosti Crne Gore na Berlinskom kongresu obilježeno je i u kampusu Univerziteta Crne Gore, sadnjom 140 sadnica. Tom prilikom su, među brojnim zvanicama, dekani svih univerzitetskih jedinica posadili po jednu sadnicu u ime fakulteta koji predstavljaju.