Studentkinje Muzičke akademije nagrađene na Međunarodnom takmičenju Konstantin Veliki

Na ovogodišnjem Međunarodnom takmičenju Konstantin Veliki u Nišu, studentkinje Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore koje studiraju flautu u klasi vanr. prof. Marije Đurđević Ilić, osvojile su četiri nagrade.

Prvu nagradu osvojila je studentkinja druge godine Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore Žunja Lipanović; druga nagrada pripala je studentkinji treće godine Mariji Sinđić; dok je studentkinja treće godine Nora Stošić osvojila treću nagradu. Druga nagrada, u najstarijoj kategoriji, pripala je studentkinji treće godine MA Mariji Milić.

Žiri takmičenja Konstantin Veliki činili su eminentni umjetnici iz celog sveta, a organizator takmičenja je Fakultet umetnosti Univerziteta u Nišu.

Na linku u nastavku možete pogledati njihova izvođenja: http://constantinethegreat.artf.ni.ac.rs/blog/takmicenje/duvacki-instrumenti-2021/