Masterklas flaute u Šumadiji

Profesorica flaute na Muzičkoj akademiji – Cetinje, mr Marija Đurđević Ilić, , održala je 20. aprila masterklas za đake niže i srednje muzičke škole Dr. Miloje Milojević, u Kragujevcu, a  na poziv direktorke Svetlane Stojilković. Majstorskoj radionici flaute prisustvovali su i profesori ove institucije sa kojima je uspostavljen dogovor o ponovnoj saradnji u toku sledeće studijske godine.

Na održanim časovima je obrađena problematika disanja i tehnike sviranja flaute, kao i umjetnički prikaz djela koja su učenici izvodili. Posebnu pažnju privukla je metoda disanja kojom ova flautistkinja izuzetno vlada, čime postiže svoj obli i baršunasti zvuk velikog dijapazona. Profesore je zainteresovao način na koji pristupa mladim flautistima i u isto vrijeme ispravlja i unapređuje nedostatke u tehnici.