Sofia Sindik Bubanja uspješno predstavila Muzičku akademiju na EAS Studentskom forumu u Lionu

Studentkinja master studija  Muzičke akademije Sofia Sidik Bubanja je aktivno učestvovala na EAS međunarodnom Studentskom forumu u okviru Tridesete konferencije Evropske asocijacije za muziku u školama (EAS) održane na Univerzitetu Lumijer Lion 2 u Lionu od 24. do 27. maja.

U selekciji izuzetnih studenata muzičke pedagogije sa 25 evropskih konzervatorijuma i akademija, učešće je uzelo njih 29.  Forum su vodili prof. dr Branka Rotar Pance sa Muzičke akademije u Ljubljani i prof. dr Olivije Kramer sa Rostok Univerziteta za muziku i dramu u Njemačkoj. Studenti su učesnicima konferencije javno predstavili svoj muzički program, proistekao iz rada foruma, koji je nosio krovnu temu konferencije “Liberty – Equity – Creativity: Innovating and Inventing Music in the Classroom”.

Čestitke studentkinji Sofiji Sindik Bubanji i njenoj mentorki dr Jeleni Martinović-Bogojević na uspješnom predstavljanju Muzičke akademije UCG na najznačajnijoj evropskoj konferenciji iz oblasti muzičke pedagogije.