Koncert studenata violončela u Kotoru

U subotu 2. decembra 2023. godine, u  crkvi  Sv. Duha u Kotoru sa početkom u 19 časova, u organizaciji Muzičke akademija sa Cetinja i  ŠOMO Vida Matjan iz Kotora, organizovan je koncert studenata klase violončela profesora Mladena Popovića. Koncert je otvorila  studentkinja I godine, Jovana Kadžibanova, sa prvim stavom Koncerta za violončelo i klavir Edvarda Elgara u e molu. Student treće godine, Andrej Čivša Zakrajšek, odsvirao je prvi i drugi stav Sonate za violončelo i klavir Sergeja Rahmanjinova dok se njegov kolega sa godine, Branislav Proročić, kotorskoj  publici predstavio Betovenovom sonatom za violončelo i klavir br. 1 op. 5 u F duru. Klavirski saradnik je bila Vladana Perović.

Uoči koncerta, prof. Mladen Popović je održao i master klas za kolege i učenike kotorske škole.