Masterclass Marije Đurđević na Konzervatorijumu Đuzepe Tartini u Trstu, Italija

Tekst pripremila: red.prof. mr Marija Đurđević Ilić

Naša renomirana profesorka flaute, red. prof. Marija Đurđević, nedavno je održala izvanredan masterklas na Konzervatorijumu za muziku Đuzepe Tartini (Conservatorio di musica Giuseppe Tartini) u Trstu, Italija. Ovaj petodnevni seminar okupio je 17 internacionalnih studenata iz nižih i visokih godina studija, iz klase prof. Alice Sabbadini i klase prof. Roberte Zorino.

Tokom intenzivnih radionica, studenti su imali priliku da se usavršavaju pod stručnim vođstvom profesorke Marije Đurđević, eksperimentišući i napredujući u svojim muzičkim vještinama. Kroz zajednički rad i inspirativnu atmosferu, seminar je, po riječima učesnika, bio nezaboravno iskustvo.

Završnica seminara bila je svečani koncert polaznika, održan u prostorijama konzervatorijuma, gdje su studenti pokazali svoj napredak i talenat publici.

Seminar je održan u sklopu Erasmus+ projekta, u saradnji Muzičke akademije sa Cetinja i italijanskog konzervatorijuma.