Treći upisni rok

Univerzitet Crne Gore raspisaće u četvrtak, 7. septembra, konkurs za upis studenata u prvu godinu osnovnih studija u trećem upisnom roku. Mjesta ima za 227 studenta koji će se školovati besplatno.

Prijave na konkurs podnose se u petak, 8. septembra 2017. godine.

Testovi iz dva predmeta od značaja za savladavanje izabranog studijskog programa za kandidate koji nijesu imali maturski, odnosno stručni ispit koji se polaže eksterno i dopunski ispiti za fakultete i akademije koji ih organizuju, polažu se prema rasporedu koji će biti istaknut na oglasnim tablama univerzitetskih jedinica, u periodu od 11. do 12. septembra 2017. godine.

Upis kandidata i izdavanje uvjerenja izvršiće se zaključno sa  13. septembrom 2017. godine.

Raspored mjesta po studijskim programima i neophodna dokumentacija navedeni su u tekstu konkursa u nastavku.