MEÐUNARODNA KONFERENCIJA NA PRAVNOM FAKULTETU

Povodom 44 godine postojanja Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore i decenije obnove nezavisnosti na Pravnom fakultetu održana je medunarodna konferencija “ Pravni izazovi evropskih integracija -Crna Gora i uporedna iskustva”, na kojoj su ucestvovali pravnici iz zemlje i inostranstva.
Uvodna izlaganja na konferenciji imali su dekan Pravnog fakulteta prof. dr Velimir Rakocevic, predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica, Vrhovni državni tužilac Ivica Stankovic i predsjednik Advokatske komore Zdravko Beogovic. Svoje radove na konferenciji izložili su: prof. dr Drago Radulovic, prof. dr Snežana Miladinovic, akademik, prof. dr Stanko Bejatovic, prof. dr Nevenka Bogojevic, Glušcevic, prof. dr Vid Jakulin, prof. dr Velimir Rakocevic, prof. dr Ivana Stevanovic, prof. dr Aleksandar B. Ivanovic, prof. dr Mile Matijevic, prof. dr Svetlana Nikolovska, prof. dr Aleksandar R. Ivanovic, prof. dr Ljiljana Dapcevic, Markovic, doc. dr Bojana Lakicevic, Ðuranovic, prof. dr Eldar Šaljic, prof. dr Ergin Hakic, doc. dr Vladimir Šebek, doc. dr Rejhan Kurtovic, mr Jasmina Nikšic, mr. Ankica Ivanovic, mr. Elma Zukorlic, mr Samir Karovic, mr Mirza Totic, mr. Mladen Vukovic, Emir Delijic, student Pravnog fakulteta Ivan Vukcevic, Luka Veljovic, Aleksa Delibašic i Dragana Bokan.
Ucesnici konferencije su ukazali na obavezu uskladivanja unutrašnjih propisa sa pravnim tekovinama EU, kako u smislu formalne harmonizacije (donošenje novih propisa ili izmjena postojecih), tako i u smislu funkcionalne harmonizacije (tumacenje i izvršenje na uskladeni nacin usvojenih zakona), a posebno na pravilnu promjenu i sprovodenje propisa.