O sinhronom generatoru kao prozvođaču električne energije na Evropskoj noći istraživača

Saradnik u nastavi i student doktorskih studija na Elektrotehničkom fakultetu, MSc Mihailo Micev, prezentovao je neke od postignutih rezultata dobijenih tokom istraživanja na svojoj doktorskoj disertaciji na manifestaciji Evropska noć istraživača.

Ova manifestacija je organizovana od strane Fondacije za promovisanje nauke PRONA i Prirodnjačkog muzeja Crne Gore.

Tema izlaganja doktoranda Miceva bila je vezana je za modelovanje i estimaciju parametara sinhronog generatora kao glavnog proizvođača električne energije. Inače, ovo istraživanje se sprovodi pod mentorstvom doc. dr Martina Ćalasana i prof. dr Milovana Radulovića.