Početak saradnje Elektrotehničkog fakulteta i kompanije Artec 3D

Dekan Elektrotehičkog fakulteta Univerziteta Crne Gore prof. dr Saša Mujović i prodekanica za razvoj i istraživanje rad prof. dr Vesna Popović-Bugarin, razgovarali su sa Artemom Jukinom, osnivačem, predsjednikom i glavnim izvršnim direktorom multinacionalne kompanije Artec 3D. Ova kompanija je zavrijedila visoku reputaciju i svjetsku prepoznatljivost po svom glavnom proizvodu 3D skeneru, ali i kroz podršku brojnim naučnim i istraživačkim projektima.

Razmotreni su brojni modaliteti saradnje i dogovoreni su dalji koraci, koji će već krajem juna dobiti svoju konkretizaciju. Zaista nam predstavlja veliko zadovoljstvo da je ova kompanija prepoznala Elektrotehnički fakultet kao strateškog partnera za svoj razvoj u Crnoj Gori, gdje imaju veoma ambiciozne planove. Takođe, Elektrotehnički fakultet je prva adresa koju je posjetio Jukin sa saradnicima nakon razgovora koje je imao sa zvaničnicima Vlade Crne Gore.

Pogledajte kako je to izgledalo na Elektrotehničkom fakultetu