Izložba 3D radova osnovaca: Maštam i štedim

Povodom Svjetskog dana štednje, 31. oktobra, u Muzeju novca Centralne banke Crne Gore otvorena je izložba radova cetinjskih osnovaca pod nazivom „Maštam i štedim“, a u saradnji sa Elektrotehničkim fakultetom Univerziteta Crne Gore.

Izložbeni radovi rezultat su kreativne radionice na kojoj su učestvovali učenici cetinjskih osnovnih škola: Osnovna škola Njegoš Cetinje i Osnovna škola "Lovćenski partizanski odred", Cetinje.

Učenici IV, V i VI razreda su 3D olovkama i punjenjima od recikliranih materijala, crtali predmete za koje štede novac, nakon čega su predmeti izloženi na Drvetu štednje.

Kreativna radionica i izložba prvu u nizu aktivnosti koje Centralna banka sprovodi tokom tradicionalne kampanje „Nedjelja štednje“, od 31. oktobra do 6. novembra.

Rukovodilac ove aktivnosti, u ime ETF-a je prof. dr Milena Đukanović, dok je u ime CBCG mr Bojana Šupeljak