Podvodna akustična komunikacija predstavljena u okviru Dana otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore

Na štandu Elektrotehničkog fakulteta u okviru Dana otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore, u srijedu 15. marta 2023. godine, maturanti i studenti su imali priliku da se upoznaju sa aktivnostima koje se realizuju u okviru projekta Crnogorski centar za podvodne senzorske mreže „MONUSEN“. Profesorica Slavica Tomović i studenti Anđela Radonjić i Vladimir Novović su demonstrirali podvodnu akustičnu komunikaciju koja je prvi put realizovana u Crnoj Gori pomoću nanomodema.  Tokom cijelog dana pružali su informacije o trenutno jednom od najnaprednijih tehnoloških rješenja za podvodne komunikacije, odgovarali na pitanja i ukazivali zainteresovanim posjetiocima na uticaj tih rješenja na istraživačku zajednicu Crne Gore i buduća istraživanja u okviru projekta.