Predavanje na temu primjene vještačke inteligencije u medicini

Pozivamo sve zainteresovane za vještačku inteligenciju na predavanje koje će dr Saed Sayad održati u svečanoj sali Tehničkih fakulteta u srijedu, 29. marta 2023. godine, a u organizaciji Elektrotehničkog fakulteta i MAIA.

Predavanje na engleskom jeziku je na temu:

REVOLUTIONIZING PRECISION MEDICINE: THE IMPACT OF AI, MACHINE LEARNING, AND DATA SCIENCE ON HEALTHCARE

Na predavanju će biti riječi o transformativnom potencijalu veštačke inteligencije, mašinskog učenja i nauke o podacima u oblasti precizne medicine i o tome kako ove tehnologije mogu da igraju značajnu ulogu u povećnju kvaliteta zdravstvene zaštite poboljšanjem dijagnostičke tačnosti, identifikacijom personalizovanih opcija liječenja i konačno poboljšanjem ishoda pacijenata.

Biće riječi i o potencijalu startap kompanija u ovoj oblasti. Startap kompanije igraju ključnu ulogu u unapređenju upotrebe vještačke inteligencije u preciznoj medicini. Ove kompanije razvijaju inovativna rješenja za različite zdravstvene izazove, kao što su poboljšanje dijagnoze i upravljanja bolestima, pojednostavljenje kliničkih ispitivanja i povećanje angažovanja pacijenata. Ovaj istorijski trenutak zahteva inovativna rješenja, a vaš start-up može da odgovori izazovu i postane sljedeći veliki pobjednik.

Link za prijavu na predavanje:

Dr Saed Sayad

Osnivač MIDSI, Crna Gora [1]

Suosnivač i glavni istraživač u oblasti nauke o podacima (datascience), Bioada, Kanada [2]
Vanredni profesor profesionalne prakse i kopredsjedavajući na MSDS  programu Master of Data Science, Rutgers University, USA
Adjunct Professor, Data Mining (Science) in Engineering, University of Toronto, Canada
Dobitnik zlatne medalje za najbolje programersko rješenje AI Platform
Autor popularne knjige u oblasti nauke o podacima [3]