Rezultati projekta MONUSEN predstavljen u okviru manifestacije Dan otvorenih vrata UCG-a

Članovi projektnog tima MONUSEN, predstavili su istraživanja i rezultate projekta studentima i maturantima iz svih gradova Crne Gore, u okviru manifestacije Dan otvorenih vrata Univerziteta Crne Gore, koja je organizovana 6. marta 2024. godine. Učesnici su imali priliku da saznaju više o projektu MONUSEN, partnerskim ustanovama i istraživanjima koja se sprovode. Član projektnog tima dr Luka Lazović i studenti Anđela Radonjić, Uroš Bibić i Ksenija Maraš, predstavili su haotične modulacione tehnike koje se koriste u podvodnim akustičnim komunikacijama, a razvijene su u saradnji sa partnerima sa Univerziteta u Njukaslu. Tokom dana posjetiocima su pružane informacije o naprednim tehnološkim rješenjima za podvodne komunikacije, ističući uticaj tih rješenja na istraživačku zajednicu Crne Gore i buduća istraživanja u okviru projekta. Kao dio aktivnosti u sklopu Dana otvorenih vrata, projekat je takođe kratko predstavljen na nacionalnom javnom servisu RTCG.